Næringslivsdagen i Surnadal:

Møbel-Fiske fikk Utviklingsprisen
Tirsdag arrangeres næringslivsdagen i Surnadal, med utdelingen av Sparebank 1 Nordmøres utviklingspris som ett av høydepunktene. Årets vinner er Møbel-Fiske Surnadal/Fagmøbler Surnadal.
Næringslivsdagen i Surnadal arrangeres hvert år i regi av Sparebank 1 Nordmøre. Også denne gangen står en rekke kjente foredragsholdere på programmet.
Utdelingen av Utviklingsprisen er et fast innslag på Næringslivsdagen, og deles i år ut for 24.gang. Hvem som får prisen er alltid en overraskelse, også for mottakeren.
Denne gangen kunne adm. dir. Allan Troelsen avsløre at årets vinner er Møbel-Fiske Surnadal/Fagmøbler Surnadal.
Vinneren mottok et diplom med følgende tekst:
Utviklingsprisen 2024 tildeles
Møbel-fiske Surnadal/Fagmøbler Surnadal.
For å være en bedrift som setter kundene først, med høy serviceinnstilling og kompetanse innen sitt fagfelt. Bedriften er også en god ambassadør for Surnadal.

..............................................................................................................................
Juryens begrunnelse:
Om årets prisvinner er superlativene mange: Serviceinnstilt, innovativ, trendy, omstillingsdyktig og kompetanserik er noen av dem. Prisvinneren har lange tradisjoner i bygda, har eksistert i mer enn 60 år, og har vokst gradvis fram til dagens form.
Dyktige ansatte og ledelse i toppklasse har bygd opp virksomheten til en betydningsfull aktør i sin bransje. Årets prisvinner har greid å vokse også i dyrtiden, og kan vise til solid økonomi og inntjening i alle år.
Og med forpliktelse til kvalitet, innovasjon og kundeservice er de blitt en favoritt blant lokalbefolkningen og besøkende. De er alltid tilgjengelige for å gi råd og veiledning, noe kundene både her i bygda og i nabobygdene setter stor pris på.
«Vi må tilby hele spekteret, i alle prisklasser, for hele livsløpet og familien» har prisvinner selv uttalt.
Prisvinneren er en god ambassadør for Surnadal, har butikk på Skei og Kyrksæterøra, og har nylig åpnet ny butikk på Sunndalsøra.
Vi er stolte av å presentere vinner at Utviklingsprisen 2024:
Møbel-fiske Surnadal/Fagmøbler Surnadal.